FRIDAY

Bar 3

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm -8:40pm

9:00pm - 9:40pm

Mr. Fancy Pants

Frog Legs

Native Alloys

Yes Yes A Thousand Times Yes

Cousins Lounge

7:30pm - 8:00pm

8:10pm - 8:40pm

8:50pm - 9:20pm

Brian Genovesi

Eric Lutz, Middle Child

Nick Barilla 

Double L

7:20pm - 8:00pm

8:20pm - 9:00pm

9:20pm - 10:00pm

10:20pm - 11:00pm

11:20pm - 12:00am

Cherry Tree

Olympic Village

Wine and Spirit

Aris Paul Band

Tempered

Gap Park

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

10:00pm - 10:40pm

The Wire Riots

Working Breed

Big Blitz

Elias Khouri

Grist House

6:30pm - 7:10pm

7:30pm - 8:10pm

8:30pm - 9:10pm

9:30pm - 10:10pm

Erika June & The Tunes

Frame and Mantle

Moonspeaker

vireo

Howard's Pub

7:30pm - 8:00pm

8:10pm - 8:50pm

9:10pm - 9:50pm

10:10pm - 10:50pm

Oliver Hufford

Dinosoul

Rach Lindsey

Luxury Machine

Good Time Bar

8:00pm - 9:45pm

10:15pm - 12:00am

Tobacco Road

Randall Troy Band

Mr. Smalls Butler St.

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

Zachary Lee's Interstate Daydream

Dan Bubien and the Delta Struts

Old Game

Mr. Smalls Theatre

7:40pm - 8:20pm

8:40pm - 9:20pm

9:40pm - 10:20pm

10:40pm - 11:20pm

Sierra Sellers

Royce

KELS

TK KAVI And The Kavilry

Strange Roots

6:30pm - 7:10pm

7:30pm - 8:10pm

8:30pm - 9:10pm

9:30pm - 10:10pm

Adelaide in Autumn

The Sneaky Heat Missiles

Decaffeinated Grapefruit

Plumbob

The Funhouse at Mr. Smalls

SOS Celebration hosted by Royal Honey

 

SOS Showcase

7:00 – GutterRich

7:30 – hALF wHEEL

8:00 – Chip & The ChargeUps

8:40 – Liz Berlin of Rusted Root

9:20 – The Granati Brothers

 

SOS Afterparty

10:00 – Royal Honey

11:00 – Middle Finger Punk

11:40 – Murder For Girls

12:20 – The Cheats

Whisper Nest

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

10:00pm - 10:40pm

11:00pm - 11:40pm

Garage League 

SPANK BYTE

Love Ethic

The Shadow Event

Melt

Tough Cuffs 

Smokeys

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

10:00pm - 10:40pm

Mellowscape

Tied Heart

Rod Wilkins & the L.O.C. band

Yigga Digga

SATURDAY

Bar 3

2:40pm - 3:20pm

3:40pm - 4:20pm

4:40pm - 5:20pm

5:40pm - 6:20pm

6:40pm - 7:20pm

7:40pm - 8:20pm

Snowdonia

The Collective

Dive 

The Name’s James 

Fire at the Point

Back Alley Sound

Barking Shark

3:20pm - 4:00pm

4:20pm - 5:00pm

5:20pm - 6:00pm

6:20pm - 7:00pm

7:20pm - 8:00pm

8:20pm - 9:00pm

9:20pm - 10:00pm

Anthym

The Boss Stingrays

Pretty Tombs

Commissioner

The Night’s Watch

King Catfish

Kleptosonic

Community Center

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

10:00pm - 10:40pm

11:00pm - 11:40pm

R.i.C.K

Gravebirth

We the unwilling

EVERYONE HATES EVERYTHING 

Feast on the Fallen

Reign of Z

Conflict Cycle

Iron Brigade

Divine Tragedy

Talion

Double L

1:00pm - 1:40pm   GutterRich

2:00pm - 2:40pm   Dayshift

3:00pm - 3:40pm   Starlings

4:00pm - 4:40pm   Strange Monsters

5:00pm - 5:40pm   The Optimists

6:00pm - 6:40pm   Cape Cod

7:00pm - 7:40pm   Glam Hand

8:00pm - 8:40pm   Orange Mammoth

9:00pm - 9:40pm   Soul Alliance

10:00pm - 10:40pm   The Vics

11:00pm - 11:40pm   Essential Machine

12:00am - 12:40am    Bikini Islands

Cousins Lounge

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

10:00pm - 10:30pm

10:40pm - 11:10pm

11:20pm - 11:50pm

12:00am - 12:30am

Trevor Thomas's Border Radio

Avi Diamond

28•30 

Luke Weltz Band

Outside Eliza

The Hoffman Road Band

The Liberty Tubes

Crystal Lee Morgan

Carrie Collins

Kennedy Jason

Conner Gilbert

Cody Piper

Element Church

12:00pm - 12:40pm

1:00pm - 1:40pm

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

School of Rock South Hills

School of Rock Wexford

The Sunburst School of Music 

Andmore 

Larga Veda 

Yaro and the Static

Detention

The Caregivers

Gap Park

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

Byron Nash

Chip & The Charge Ups

Bad Custer

Normal Creatures

Smokey Bellows

Guitar Zack with Misaligned Mind 

Black Ridge

GENE THE WEREWOLF

Gardens Solo/Duo Stage

1:40pm - 2:10pm

2:20pm - 2:50pm

3:00pm - 3:30pm

3:40pm - 4:10pm

4:20pm - 4:50pm

5:00pm - 5:30pm

5:40pm - 6:10pm

6:20pm - 6:50pm

7:00pm - 7:30pm

7:40pm - 8:10pm

Coltt Winter Lepley

Austin Kerr

David Mnemo

Dan Petrich

Domenic

Max Robby

The Living Street

Melina Bowser

Ruby

Nolan Jack

Grist House

2:20pm - 3:00pm

3:20pm - 4:00pm

4:20pm - 5:00pm

5:20pm - 6:00pm

6:20pm - 7:00pm

7:20pm - 8:00pm

8:20pm - 9:00pm

Rebel Revolver

The Lo-Fi Project 

The Sun Champs

Slam Band And Sam

Flubdub

TrailHeads

Juvenile Characteristics

Millvale Community Library

12:40pm - 1:20pm

1:40pm - 2:20pm

2:40pm - 3:20pm

3:40pm - 4:20pm

4:40pm - 5:20pm

5:40pm - 6:20pm

6:40pm - 7:20pm

Trinity Wiseman Band

Lauren Rose Thayer

Dan Getkin and the Twelve Six

Michael Christopher

Jenny Grace

Moonshine Jasmine

Ryan Hoffman 

The Funhouse at Mr. Smalls

Spoken Word

2:00  Cal LaFountain

2:20  James Croal Jackson

2:40  Chelsea Margaret Bodnar

3:00  Stephen Lin

3:20  Robert Walicki

3:40  Ben Smiley

 

Comedy

5:00  Host

5:05  Joey Purse

5:15  Amanda Averell

5:25  Brittany Alexis

5:35  Andew Hilary

5:40  Cassi Bruno

5:50  INTERMISSION

6:00  Host

6:05  Andy Stuchell

6:10  Shane Anthony

6:15  Zach Funk

6:25  Brandon Johnson

6:30  Stacey Fleurime

6:40  Elliott Burns

6:45  Deric Brown

6:50  Tim Ross

Music

8:00pm - 8:40pm  Space Weather

9:00pm - 9:40pm  Nephele 

10:00pm - 10:40pm   Haven State

11:00pm - 11:40pm   Flock of Walri 

Mr. Smalls Cafe

11:00am - 11:30am

11:40am - 12:10pm

12:20pm - 12:50pm

1:00pm - 1:30pm

1:40pm - 2:10pm

2:20pm - 2:50pm

3:00pm - 3:30pm

4:00pm - 6:00pm

Adam Fitz

Victor Abendano 

Steve Hawk

We're Almost Home

Jay Michaels

Bree Gearhart

Gabriella Salvucci

AcousticCafe Open Mic

Butler St. Art District

1:00pm - 1:40pm

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

ALBVS

Rippin’ Cigs

Nigel & Evan

Jéóh 

AJ Raggs

Kahone Concept

The Super Babes

VFW 

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

The Dead End Streets

The Roof

The Bluesdrivers

Hawthorne Project

Appalachian Doom Gospel

Mean Blue Planets

Braddock Brothers

Redd Up Rhonda

Gardens Main Stage

1:00pm - 1:40pm

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

Dirty Old Mill

The Mixus Brothers

The Shameless Hex

Hellyinz

Ezra's Authentic Snake Elixir

Mark Steiner and the Men of Manville

Madeline Jo

Sweaty Already String Band

Good Time Bar

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

10:00pm - 10:40pm

Koz

Jimmy and the Beautiful Mistakes

The Low Kings

Garage Space

Electric Tiger

Crawdad Joe 

Howard's Pub

1:40pm - 2:10pm

2:20pm - 2:50pm

3:00pm - 3:30pm

3:40pm - 4:10pm

4:20pm - 5:50pm

5:00pm - 5:30pm

5:40pm - 6:10pm

6:20pm - 6:50pm

7:00pm - 7:30pm

7:40pm - 8:10pm

8:20pm - 8:50pm

9:00pm - 9:30pm

9:40pm - 10:10pm

10:20pm - 10:50pm

11:00pm - 11:30pm

Man FromThe4 

Tee Walls

O and Boog

everythingCHUCK

Hartzell

J-Izzy Music RR

Abstract Theory

PK POO

JM the Poet

Just Those Guys

STACIA VONNE

Moemaw Naedon 

Alex Catrambone

jGGZ PATEL

Jeremiah Child 

Lumberjaxes

12:20pm - 1:00pm

1:20pm - 2:00pm

2:20pm - 3:00pm

3:20pm - 4:00pm

4:20pm - 5:00pm

5:20pm - 6:00pm

6:20pm - 7:00pm

7:20pm - 8:00pm

8:20pm - 9:00pm

Skye Light

The Bleepy Things

Playgrounds

Dumplings 

Herbivore

The Weird Paul Rock Band

There You Are

Gallo Locknez

Island Bwoy Big Stacks Entertainment 

Mr. Smalls Theatre

4:00pm - 4:40pm

4:45pm - 5:25pm

5:30pm - 6:10pm

6:15pm - 6:55pm

7:00pm - 7:40pm

7:45pm - 8:25pm

8:30pm - 9:10pm

9:15pm - 9:55pm

10:00pm - 10:40pm

10:45pm - 11:25pm

11:30pm - 12:10am

Soulios

Plasmid 

FUBAR

Rocky Dennis Face 

iNCO FIdO

City Escape Artist

Crooked Cobras

fuck yeah, dinosaurs!

The Filthy Lowdown

Children of October

Latecomer

Sedgwick St. Art District

12:20pm - 1:00pm

1:20pm - 2:00pm

2:20pm - 3:00pm

3:20pm - 4:00pm

4:20pm - 5:00pm

5:20pm - 6:00pm

6:20pm - 7:00pm

7:20pm - 8:00pm

8:20pm - 9:00pm

Shadyside Brass

King Fez

Ten Thousand Dollars Cash

The Goodfoots

Keystone Vibe

Different Places In Space

Global Groove Alliance

Black Cat Moan

The Argonauts

Smokeys

5:20pm - 6:00pm

6:20pm - 7:00pm

7:20pm - 8:00pm

8:20pm - 9:00pm

9:20pm - 10:00pm

10:20pm - 11:00pm

11:20pm - 12:00am

Hell's Oasis

Egomyth

The Nerd Herders

Salvage the Tongue

Hollin Kings

SHIFTED PAST

Northern Gold

Sprezzatura

2:00pm - 2:40pm

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

The Bleil Brothers

Lee Robinson & ISKA

Rich Zabinski Jazz

Soulful Femme+

The Alfomega

Strange Roots

2:20pm - 3:00pm

3:20pm - 4:00pm

4:20pm - 5:00pm

5:20pm - 6:00pm

6:20pm - 7:00pm

7:20pm - 8:00pm

8:20pm - 9:00pm

Warehouse 11

DiLisio

Catatoneya

God's Green Apples

Modern Fossils

Steel Mill Rising

Royal Honey

Whisper Nest

3:00pm - 3:40pm

4:00pm - 4:40pm

5:00pm - 5:40pm

6:00pm - 6:40pm

7:00pm - 7:40pm

8:00pm - 8:40pm

9:00pm - 9:40pm

10:00pm - 10:40pm

11:00pm - 11:40pm

The Slobberknockers

Murder for Girls

Gator Shakes

Father Flamethrower

Aqua Dementia

The Richard Move

The Homisides

Stone Cold Killer

Wax Brain